همایش

تمدید مهلت ارسال مقاله به دبیرخانه

دومین همایش ملی ایران‌شناسی استان‌ها

همایش ملی «تاریخ، فرهنگ و هنر استان کرمانشاه»

دبیرخانه اجرایی دومین همایش ملی ایران‌شناسی استان‌ها «تاریخ، فرهنگ و هنر استان‌های کردستان، کرمانشاه و ایلام» از تمامی اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و محققان دعوت بعمل می‌آورد تا با مشارکت خود در این رخداد علمی-پژوهشی نقش آفرینی کنند و به تولید دانش و ارتقاء سطح پژوهشی استان‌ و کشور بیافزایند.

بنیاد ایران‌شناسی دومین همایش ملی ایران‌شناسی استان‌ها «تاریخ، فرهنگ و هنر استان‌های کردستان، کرمانشاه و ایلام» را با هدف طرح فرصتی علمی برای پژوهشگران جهت مطالعه و تحقیق پیرامون تاریخ، تمدن و فرهنگ استان‌های کردستان، کرمانشاه و ایلام در تاریخ 29 آذرماه 1400 برگزار می‌کند.

مقالات برتر این همایش در سه مجلد جداگانه تحت عنوان مجموعه مقالات استان به چاپ خواهند رسید. همچنین مقالات منتخب در پایگاه‌های معتبر علمی «سیویلیکا و پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC)» نمایه خواهند شد.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره‌های دبیرخانه همایش: دبیرخانه مرکزی 02188608807، دبیرخانه شعبه کردستان 08733246778، شعبه کرمانشاه 08337295617، شعبه ایلام 08432247457 تماس حاصل نمایند و یا با رایانامه: conference@iranology.ir مکاتبه کنند.

فراخوان مقاله

دومین همایش ملی ایران‌شناسی استان‌ها

همایش ملی «تاریخ، فرهنگ و هنر کرمانشاه»

یکی از رهیافت های اصلی پژوهشگران حوزه علوم انسانی پیرامون فرهنگ و تمدن ایرانی، مسأله مطالعات ایران شناسی است. در پرتو اهمیت چنین نگاه و روشی به مطالعات ایران‌شناسانه، بنیاد ایران شناسی با همکاری شعبه های استانی (کردستان،‌ کرمانشاه و ایلام)، در نظر دارد تا در راستای «سلسله همایش های ایران شناسی؛ شناسایی استان های ایران»، دومین همایش ملی را با عنوان «تاریخ، فرهنگ و هنر استان‌های (کردستان، کرمانشاه و ایلام)» در تاریخ 1400/08/24 برگزار کند. لذا از عموم استادان، دانشجویان و پژوهشگران و محققان کشوری و استانی طی این فراخوان علمی دعوت به عمل می آید تا در دومین همایش ملی ایران شناسی استان‌های ایران شرکت و همکاری کنند. شایان ذکر است که این همایش پیرامون سه استان (کردستان، کرمانشاه و ایلام) و با تکیه بر محورهای موضوعی همچون: «باستان‌شناسی و تاریخ»، «جغرافیای استان ها» و «فرهنگ و هنر» تدارک دیده شده است.


هدف از این همایش در گامِ نخست، طرحِ فرصت علمی برای پژوهشگران حوزه علوم انسانی در زمینه نقد مطالعات و تحقیقات پیرامونِ تمدن و فرهنگ استان های (کردستان، کرمانشاه و ایلام)؛ و دیگر، شناسایی و معرفی جدیدترین یافته های پژوهشی در زمینه تمدن و فرهنگ استان های مذکور می باشد.


دومین همایش ملی «تاریخ، فرهنگ و هنر استان‌های (کردستان، کرمانشاه و ایلام)» توسط بنیاد ایران‌شناسی و با همکاری شعبه‌های کردستان، کرمانشاه و ایلام برگزار می‌شود. این همایش دارای فراخوان ارسال مقاله در سه محور با موضوع استان‌شناسی به شرح زیر است:

محورهای همایش:

تقویم همایش:


مقالات منتخب در پایگاه‌های معتبر علمی (سیویلیکا، SID، ISC) نمایه خواهد شد.

مؤلفان مقالات کاربرگ اطلاعات پژوهشگران را تکمیل نمایند.

محتوای مقالات منتخب، در دانشنامه جامع ایران‌شناسی – استان‌های (کردستان، کرمانشاه و ایلام) با ذکر نام نویسنده/ نویسندگان منتشر خواهد شد.

مؤلفان مقالات بابت داوری و انتشار مقالات خود هزینه پرداخت خواهند کرد.

دبیران علمی و اجرایی

دبیر علمی همایش
جناب آقای دکتر محمّد بهرام زاده

معاون پژوهشی و عضو هیأت علمی بنیاد ایران‌شناسی
دبیر اجرایی همایش
جناب آقای دکتر سید ضیاءالدین خرمشاهی
دکتری حقوق خصوصی، مدرس دانشگاه
و سرپرست بنیاد ایران‌شناسی شعبه کرمانشاه

حامیان همایش